| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.28″ (83.4 mm) |
| Cut Off | 1.81″ (45.9 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25235-0404 - Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, Metric Hex, 45° Short Bent Tube
$26.70
Gates® G25240-0606 - Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel Metric Hex, 90° Medium Bent Tube
$34.98
Gates® G25239-1010 Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, English Hex
$46.40
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00097106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25239-1010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.