Specification
| Effective Length | 1202 mm (47.35″) |
|---|---|
| Circumference | 1219 mm (48.0″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
Gates® Green Stripe 36.29″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22363)
$20.80
Gates® Green Stripe 49.52″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22495)
$27.52
$20.12
1 in stock
| Effective Length | 1202 mm (47.35″) |
|---|---|
| Circumference | 1219 mm (48.0″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 14 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | TR22474 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.