Specification
| Effective Length | 1257 mm (49.52″) |
|---|---|
| Circumference | 1274 mm (50.17″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
Gates® Green Stripe 47.35″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22474)
$20.12
Gates® Green Stripe 56.99″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22570)
$44.63
$27.52
2 in stock
| Effective Length | 1257 mm (49.52″) |
|---|---|
| Circumference | 1274 mm (50.17″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 14 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | TR22495 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.