| Length | 15.24m (50 ft.) |
|---|---|
| Width | 25.4 mm (1.00″) |
| Thickness | 1.65mm (0.065″) |
| Material | White ePTFE |
Cantech® 330051820 – General Purpose 3/4″ x 66' Yellow Electrical Tape (ETY34)
$1.75
Jet-Lube® Petro-Tape 3/4" x 540" Roll, Thread Sealing Tape, White (30794)
$8.50
Gore® 50 ft. Long, 1″ Width, 0.065″ Thick, Gasket Tape – Joint Sealant (0050651.00)
$940.43
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23.5 × 0.8 cm |
| Bin Location | 00049607 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Sealants |
| Part # | 0050651.00 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.