| Wire Length | 30.5 m (100 ft.) |
|---|---|
| Outside Diameter | 0.181″ x 0.298″ |
| Standards | SAE J1128 |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Grote® 100 ft. Long, 16-GA, 2-Conductor PVC Jacketed Brake Cable – Black/White (82-5500)
$96.25
Grote® 100 ft. Long, 14-GA, 3-Conductor PVC Jacketed Brake Cable – Red/G/Blue (82-5520)
$140.76
Grote® 100 ft. Long, 14-GA, 2-Conductor PVC Jacketed Brake Cable – Black/White (82-5502)
$84.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 12 cm |
| Bin Location | 00036325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 82-5502 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.