| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 3.68 mm (0.145″) |
| Wire Gauge | 12-GA GPT |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Grote® 100 ft. Wire Length, 16-GA Type, GPT Plastic Wire, Pink (87-8014)
$27.40
Grote® 100 ft. Wire Length, 12-GA Type, GPT Plastic Wire, Green (87-6006)
$54.34
Grote® 100 ft. Wire Length, 12-GA Type, GPT Plastic Wire, Black (87-6002)
$54.34
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 7.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.4 × 23.4 × 22.1 cm |
| Bin Location | 00036317 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 87-6002 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.