| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 3.68 mm (0.145″) |
| Wire Gauge | 12-GA GPT |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Worthington 0.125″ Diameter, 60/40 Rosin Core Wire Spool Solder (WS10322)
$151.25
Docap 330 ft. Length, 18-GA Mechanics Stove Pipe General Purpose Tie-Wire #2 (SPW-2)
$20.95
Grote® 100 ft. Wire Length, 12-GA Type, GPT Plastic Wire, Brown (87-6001)
$34.97
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 7.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.1 × 25.4 × 24.5 cm |
| Bin Location | 00036317 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 87-6001 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.