| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.87 mm (0.113″) |
| Wire Gauge | 14-GA GPT |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Grote® 100 ft. Wire Length, 14-GA Type, GPT Plastic Wire, White (87-7007)
$37.60
Out of stock
Additional information
| Weight | 7.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.1 × 25.4 × 24.5 cm |
| Bin Location | 00036307 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 87-7007 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.