| Wire Length | 305 m (1000′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.87 mm (0.113″) |
| Wire Gauge | 14-GA GPT |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Docap 330 ft. Length, 18-GA Mechanics Stove Pipe General Purpose Tie-Wire #2 (SPW-2)
$20.95
Grote® 1000 ft. Wire Length, 14-GA Type, GPT Plastic Wire, Brown (88-7001)
$168.51
Grote® 1000 ft. Wire Length, 14-GA Type, GPT Plastic Wire, Red (88-7000)
$168.51
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 7.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.3 × 26 × 25 cm |
| Bin Location | 00036225 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 88-7000 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.