| Amperage | 40A |
|---|---|
| Voltage | 32V |
| Standards | SAE, ISO 8820 |
| Style | Large Blade |
| Material | Nylon PA66 |
Grote® 7.5A Standard Blade Fuse, Brown (82-ANR-7.5A)
$2.00
Eaton® 32V/ 100A – High Amp AMG Fuse, Bolt-Down, For High Current Applications (AMG-100)
$3.99
Grote® 32V/40A Large Blade Fuse, Orange (82-ANX-40A)
$3.25
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 3 × 3.5 cm |
| Bin Location | 00056065 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 82-ANX-40A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.