| Wire Length | 15.2 m (50 ft.) |
|---|---|
| Outside Diameter | 0.202″ x 0.347″ |
| Standards | SAE J1128 |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Cable - Starter Negative to Block Ground (630333)
$25.37
Grote® 100 ft. Long, 16-GA, 2-Conductor PVC Jacketed Brake Cable – Black/White (82-5500)
$96.25
Grote® 50 ft. Length, 12-GA, 2-Conductor PVC Jacketed Brake Cable – Black/White (82-5512)
$111.25
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 12 cm |
| Bin Location | 00036320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 82-5512 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.