| Bolt Circle | 286 mm (11.25″) |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 29.9 mm (1.18″) |
| Bolt Hole No. | 10 – Bolt Holes |
| Max. Load | 8000 lb (3628.12 kg) |
| Wheel Type | 15° Tubeless Steel |
Accuride 22.5″ x 8.25″ Size – Tubeless Steel Wheel, Stud Piloted / Dual Mount (27404PW)
$250.25
HD Plus® 24.5″ x 8.25″ Size – Steel Wheel, 15-Degree Tubeless, Hub Piloted (28409E)
$252.25
HD Plus® 22.5″ x 8.25″ Size – Steel Wheel, 15-Degree Tubeless, Hub Piloted (28408X)
$192.77
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 75.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 62 × 25 cm |
| Bin Location | SC2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Tire / Wheels |
| Part # | 28408X |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.