| Flange Size | 79.37 mm (3.125″) |
|---|---|
| Functional Width | 19.81 mm (0.780″) |
| Shaft Diameter | 69.85 mm (2.750″) |
| Tool Length | 36.49 mm (1.437″) |
SKF® 3.344″ Flange Size, 0.938″ Width, Steel Speedi-Sleeve, Thin Wall (99293)
$74.40
CAT® Sleeve (2W-1794)
$242.77
HD Plus® 3.125″ Flange Size, 0.406″ Width, Steel Dura Sleeve, Thin Wall (HD99275)
$43.53
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 11.5 × 5.3 cm |
| Bin Location | A50083 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | HD99275 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.