| Arm Length | 5.5″/6.5″ |
|---|---|
| Clevis Diameter | 0.500″ |
| Spline Diameter-Count | 1-1/2″-28 |
| Sensing Type | Manual |
| Clevis Type | Straight |
Haldex® 6.5″ Arm Length, 0.55" Arm Hole, N42 x 1.5 x 12H DIN 5480 Splines, Angled, Automatic Brake Adjuster Kit (40979397)
$403.03
Haldex® 5-1/2″ Length, 1-1/2″-28 Splines, Automatic Brake Adjuster Service Kit, For Standard, Drive Axles (40010141)
$207.78
HD Plus® 5.5″, 6.5″ Length, 1-1/2″-28 Splines, Manual Slack Adjuster – Straight Clevis Type (MSA111A)
$28.31
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 6.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 15 × 7.3 cm |
| Bin Location | 00029215 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake System |
| Part # | MSA111A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.