| Arm Length | 6.000″ |
|---|---|
| Clevis Diameter | 0.500″ |
| Spline Diameter-Count | 1-5/8″-37 |
| Sensing Type | Manual |
| Clevis Type | Straight |
Meritor® 5-1/2″, 6-1/2″ Arm Length, 1-1/2″ Spline Diameter, Straight Clevis, Air Brake Manual Slack Adjuster (R824004)
$48.25
Haldex® 5-1/2″ Length, 1-1/2"-28 Splines, Automatic Brake Adjuster Service Kit, For 12.25″ Brake Assembly (40010304)
$156.79
HD Plus® 6″ Arm Length, 1-5/8″-37 Spline, Manual Slack Adjuster (MSA113A)
$23.65
15 in stock
Only 15 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 15 × 7 cm |
| Bin Location | 00029115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake System |
| Part # | MSA113A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.