| Tie-Rod Length | 18.72″ (7.37″) |
|---|---|
| Tie-Rod Type | Straight, 90-Deg. |
| Small Taper Width | 2.74 cm (1.08″) |
| Large Taper Width | 3.175 cm (1.25″) |
Automann® 3/8″-24 Inner Thread, L/Hand Clutch Rod End, Kenworth (462.ESPFL6S)
$20.31
Automann® 3/8″-24 Clutch Rod End, Kenworth Application (462.ESPF6S)
$15.10
HD Plus® 7.37″ Length, Tie Rod Assembly, Right Hand Threaded, Steel (PHES2090L)
$95.25
Out of stock
Additional information
| Weight | 5.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 14 × 8 cm |
| Bin Location | 00039203 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steering |
| Part # | PHES2090L |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.