| Female Pilot | 50.80 mm (2.00″) |
|---|---|
| Male Pilot | 50.80 mm (2.00″) |
| Female Pilot Depth | 6.604 mm (0.26″) |
| Bolt Circle | 88.90 mm (3.50″) |
| Thickness | 15.75 mm (0.62″) |
CAT® 3.359" I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (2P-3538)
$31.40
Horton® 2.06″ Female Pilot, 2" Male Pilot, Fan Clutch Adapter Spacer (994039)
$254.00
Horton® 2″ Female/Male Pilot, 0.62″ Thick, Fan Clutch Adapter Spacer (994073)
$200.36
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00033305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fan Assembly |
| Part # | 994073 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.