| Female Pilot | 52.32 mm (2.06″) |
|---|---|
| Male Pilot | 50.80 mm (2.00″) |
| Female Pilot Depth | 15.75 mm (0.62″) |
| Bolt Circle | 3.50″ − 4.00″ |
| Thickness | 25.40 mm (1.00″) |
Horton® 2″ Female/Male Pilot, 0.62" Thick, Fan Clutch Adapter Spacer (994073)
$200.36
Cummins® Fan Hub (2868741)
$1,391.98
Horton® 2.06″ Female Pilot, 2″ Male Pilot, Fan Clutch Adapter Spacer (994039)
$254.00
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00033305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fan Assembly |
| Part # | 994039 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.