Specification
| Container Size | 1.9 L / 64 oz. |
|---|---|
| VOC Content | 14.5% by wt. |
| Use With | Diesel Fuel |
| Boiling Point | 164°C |
| Pour Point | >-30°C |
| Dissolves | Insoluble in Water |
$26.71
568 in stock
| Container Size | 1.9 L / 64 oz. |
|---|---|
| VOC Content | 14.5% by wt. |
| Use With | Diesel Fuel |
| Boiling Point | 164°C |
| Pour Point | >-30°C |
| Dissolves | Insoluble in Water |
| Weight | 4.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 10 × 27 cm |
| Bin Location | END0205 |
| brand/supplier | |
| color | Light Amber |
| Qty. |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.