Specification
| Bore Diameter | 38.10 mm (1.500″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 61.91 mm (2.437″) |
| Item Width | 33.32 mm (1.312″) |
| Ball Diameter | 54.99 mm (2.165″) |
| Housing Material | Chromium Steel |
CAT® 15.9mm I.D – Self Aligning Bearing (6L-7752)
$5.58
RHP® 85mm I.D, 150mm O.D, 36mm Width, Spherical Roller Bearing (22217EJW33C3)
$212.38
$19.25
2 in stock
| Bore Diameter | 38.10 mm (1.500″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 61.91 mm (2.437″) |
| Item Width | 33.32 mm (1.312″) |
| Ball Diameter | 54.99 mm (2.165″) |
| Housing Material | Chromium Steel |
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.7 × 7.7 × 4 cm |
| Bin Location | 00032140 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | SBB24 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.