| Light Type | Halogen Bulbs |
|---|---|
| Current Rating | 12.8V / 55W |
| Connector | Dual Terminals |
| Life Rating | 300 Hours |
Tungsram Nighthawk 12V / 6.5″ Diameter, Sealed Beam Automotive Bulb (H4656NH)
$37.81
Automann® 12V 65/55W, 9007/HB5 Hella Halogen Capsule, High Performance Bulb (571.H9007HE)
$11.50
Jetco® 12.8V 55W Halogen Sealed Beam, Dual-Terminal Connector (130-H4411-3)
$18.25
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 10 × 10 cm |
| Bin Location | 00036410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lighting |
| Part # | 130-H4411-3 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.