Specification
| Width | 38.10 cm (15.00″) |
|---|---|
| Length | 63.5 cm (25.00″) |
| Working Load Limit | 5,400 Lbs. / 2,450 Kgs. |
| Item Finish | Powder Coating |
| Material | Formed Steel |
Kinedyne® 3/8″ Chain Width, Heavy-Duty Grade 70 Floor Chain Tie-Down (10423)
$13.73
ERGODYNE® Squids® 19.7" Tie Hook, Large (ERGO35401)
$9.92
$52.58
7 in stock
| Width | 38.10 cm (15.00″) |
|---|---|
| Length | 63.5 cm (25.00″) |
| Working Load Limit | 5,400 Lbs. / 2,450 Kgs. |
| Item Finish | Powder Coating |
| Material | Formed Steel |
| Weight | 10.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 31 × 4 cm |
| Bin Location | 00028325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Towing / Cargo |
| Part # | 10035 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.