| Diameter | 7.62 cm (3.00″) |
|---|---|
| Grade | Fine Grit |
| RPM | 14-28K RPM |
| Attachment | TR – Type III |
| Abrasive | Aluminum Oxide |
Walter 2″ Diameter, Medium Grade, Type III Twist Blendex Conditioning Disc (04G203)
$4.37
Walter 1″ Width x 150′ Roll Length, 320 Grit, Coolcut Abrasive Shop Roll – Cloth Backing (14C132)
$65.37
Walter 3.00″ Diameter, Fine Grade, Type III Twist Blendex Conditioning Disc (04G304)
$12.98
22 in stock
Less than 22 items left!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 7.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | END0106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Tools |
| Color | Blue |
| Part # | 04G304 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.