Specification
| Diameter | 12.7 cm (5.00″) |
|---|---|
| Thickness | 0.64 cm (0.25″) |
| Abrasive Arbor | 5/8″-11 |
| Wire Type | Stringer Bead |
| Max RPM | 15,000 RPM |
Grease Nipple (GREASENIPPLE)
$0.77
Prostart 57017 Triple Flint Spark Lighter, Sold Per Unit (PRS57017)
$7.87
$63.76
2 in stock
| Diameter | 12.7 cm (5.00″) |
|---|---|
| Thickness | 0.64 cm (0.25″) |
| Abrasive Arbor | 5/8″-11 |
| Wire Type | Stringer Bead |
| Max RPM | 15,000 RPM |
| Weight | 1.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 5 × 3 cm |
| Bin Location | END0106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Tools |
| Part # | 13K504 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.