Specification
| Diameter | 15.24 cm (6.00″) |
|---|---|
| Thickness | 0.64 cm (0.25″) |
| Abrasive Arbor | 5/8″-11 |
| Wire Type | Stringer Bead |
| Max RPM | 10,000 RPM |
Makita® 1-3/4" Diameter – Inner Flange 45, For Use w/ Angle Grinder (MKT224378-9)
$8.54
Shark Chipping Hammer – Wooden Handle, For Cleaning Slag Off Metal, Straight Head (12110)
$25.84
$65.97
2 in stock
| Diameter | 15.24 cm (6.00″) |
|---|---|
| Thickness | 0.64 cm (0.25″) |
| Abrasive Arbor | 5/8″-11 |
| Wire Type | Stringer Bead |
| Max RPM | 10,000 RPM |
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.3 × 15.3 × 3 cm |
| Bin Location | END0107 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Tools |
| Part # | 13K604 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.