| Item Width | 19.0 mm (0.748″) |
|---|---|
| Bore Size | 30.0 mm (1.181″) |
| Outside Diameter | 72.0 mm (2.834″) |
| Bore Type | Straight Bore Type |
BCA Bearings 1.575″ Bore, A9 Ball Bearing, Single Row Radial Design (208-FF)
$6.25
BCA Bearings 0.591" Bore, A3 Ball Bearing, Single Row Radial Design (102-CC)
$10.34
NSK® 30mm I.D, 72mm O.D – Straight Bore, Deep Groove Ball Bearing (6306DDUNR)
$84.56
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.6 × 9.6 × 2.5 cm |
| Bin Location | A60015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | 6306DDUNR |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.