| Tube O.D | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
Eaton Weatherhead® .16″ O.D x 1/8″ MNPT, Push-to-Connect, Swivel 90° Male Elbow (1169X2.5S)
$5.25
5/8″ Hose I.D x 1/2″ Pipe, Male 45-Deg. Pipe Elbow, Brass (23505201)
$35.50
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push˗to˗Connect, 45-Deg. Swivel Elbow (PC1474SW-4A)
$6.90
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 1.4 × 1.4 cm |
| Bin Location | 00094093 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1474SW-4A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.