| Tube O.D | 19.05 mm (0.75″) |
|---|---|
| Male Pipe | 19.05 mm (0.75″) |
| Working Pressure | 200 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
3/4″ Tube x 3/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 90° Male Pipe Elbow (1469-12E)
$13.13
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 5.7 × 2.9 cm |
| Bin Location | 00094076 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1469-12E |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.