| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Tee |
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass Male Pipe Run Tee (1471-4A)
$6.47
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Branch Tee (PC1472-4A)
$13.28
1/4″ Tube, Union Tee, Push-to-Connect, DOT Air Brake Fitting, Brass (PC1464-4)
$17.95
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 3.2 × 1.1 cm |
| Bin Location | 00094081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1464-4 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.