| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.525 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 650 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4" Male 45° SAE Flare x 1/4" Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-4B)
$6.53
5/8″ Male 45° SAE Flare x 1/2″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-10D)
$8.33
5/8″ Male 45° SAE Flare x 3/8″ Male NPT, 90-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (49-10C)
$5.88
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 4.2 × 4.2 cm |
| Bin Location | 00094053 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 49-10C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.