| Diameter | 7.92 mm (0.312″) |
|---|---|
| Length | 25.40 mm (1.000″) |
| Wrench Size | 12.70 mm (0.500″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 2-3/4" NC Length, Grade-8, Hex Cap Screw, Carbon Steel, Yellow Zinc Finish (H8CZ58.234)
$0.93
7/16" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C7161)
$0.77
5/16″ Diameter, 1″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C5161)
$0.41
33 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | A90011 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C5161 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.