| Diameter | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Length | 50.80 mm (2.000″) |
| Wrench Size | 14.27 mm (0.562″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
3/8″ Diameter, 2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8F382)
$0.92
25 in stock
Less than 25 items left!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | A30085 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8F382 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.