| Diameter | 16 mm (0.629″) |
|---|---|
| Wrench Size | 24 mm (0.944″) |
| Length | 260 mm (10.236″) |
| Material | Stainless Steel |
3/8" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ38.1)
$0.17
1/2" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C121)
$1.50
16mm Diameter, 260mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C16.260)
$6.98
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.8 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00058083 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C16.260 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.