| Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Length | 25.40 mm (1.000″) |
| Wrench Size | 23.79 mm (0.937″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
7/16" Diameter, 1-1/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ716.114)
$0.62
1" Diameter, 4-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ1.412)
$5.04
5/8″ Diameter, 1″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ58.1)
$0.62
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | A30104 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ58.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.