| Female Tube | 25.4 mm (1.00″) |
|---|---|
| Male Tube | 15.8 mm (0.625″) |
| Adapter Type | Reducer Adapter |
| Fitting Type | One-Piece Type |
5/8″ MJIC x 3/4″ MNPT, SAE Flare Adapter, Male Pipe Connector, Steel (S3748-10E)
$0.25
Gates® G65100-0404 Hydraulic Adapter, Female Japanese Industrial Std. x Male JIC
$13.99
1″ FJIC x 5/8″ MJIC, One-Piece Type, Reducer Flare Adapter (S3735-1610)
$14.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00095052 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | S3735-1610 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.