| Diameter | 25.40 mm (1.000″) |
|---|---|
| Wrench Size | 38.10 mm (1.500″) |
| Thickness | 21.81 mm (0.859″) |
| Material | Carbon Steel Type |
10mm Diameter, 8mm Thickness, Hexagon Nut (NHMEF10)
$0.20
Detroit Diesel® 5/16" Push Rod Lock Nut (5151601)
$0.68
1″ Diameter x 8 TPI, 55/64″ Thickness, GR8 Hex Nut – Yellow Zinc (NH8CZ1)
$2.48
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.2 × 4.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A10022 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NH8CZ1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.