| Pipe Size | 25.4 mm (1.00″) |
|---|---|
| W.O.G | 2000 W.O.G |
| Temp. Range | -20°F to +425°F |
| Material | Stainless Steel |
1" FNPT, 600 WOG, 150 WSP, Full Port, Forged Brass Ball Valve (900808)
$26.77
3/8″ FNPT, 600 WOG, w/ Locking Handle, Forged Brass Ball Valve (902276)
$25.35
1″ Female Pipe, 2000 WOG, 316 Stainless, 2-Piece Bar Stock Design Type, Ball Valve (BVSS2203-H)
$69.09
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 4 cm |
| Bin Location | 00048601 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Cock/Valves |
| Part # | BVSS2203-H |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.