| Diameter | 38.10 mm (1.500″) |
|---|---|
| Wrench Size | 55.54 mm (2.187″) |
| Thickness | 41.27 mm (1.625″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
1/2″ Diameter x 20 TPI, 0.448″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF12)
$0.22
Detroit Diesel® M10 Turbocharger Nut (A0009903150)
$7.39
1-1/2″ Diameter, 1.63″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF112)
$7.49
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 6.2 × 4.1 cm |
| Bin Location | A40096 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF112 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.