| Diameter | 28.57 mm (1.125″) |
|---|---|
| Wrench Size | 41.27 mm (1.625″) |
| Thickness | 28.39 mm (1.118″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
1-1/4″ Diameter x 12 TPI, 1.094″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF114)
$7.88
Detroit Diesel® M10 Turbocharger Nut (A0009903150)
$7.39
1-1/8″ Diameter, 1.12″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF118)
$2.12
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 4.7 × 3.1 cm |
| Bin Location | A40095 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF118 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.