| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Length | 25.40 mm (1.000″) |
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
5/16" Diameter, 2-1/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ516.214)
$0.29
9/16" Diameter, 1-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ916.112)
$0.59
1/2″ Diameter, 1″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ12.1)
$0.36
20 in stock
Only 20 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ12.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.