| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Length | 57.15 mm (2.250″) |
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/4" Diameter, 5" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ14.5)
$0.51
5/8" Diameter, 5" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ58.5)
$5.27
1/2″ Diameter, 2-1/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ12.214)
$0.65
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.4 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30095 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ12.214 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.