| Diameter | 12.7 mm (0.500″) |
|---|---|
| Drive Size | 9.53 mm (0.375″) |
| Length | 57.2 mm (2.250″) |
| Material | Stainless Steel |
Cummins® M5 x 0.8mm x 30mm Length, Socket Head Cap Screw (4076471)
$8.38
7/8" Diameter, 2″ Long, 9 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC78.2)
$2.71
1/2″ Diameter, 2.25″ Long, 13 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC12.214)
$1.50
23 in stock
Less than 23 items left!
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.9 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00058035 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC12.214 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.