| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Length | 139.7 mm (5.500″) |
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
7/16" Diameter, 1-3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C716134)
$1.50
5/8" Diameter, 4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C584)
$3.25
1/2″ Diameter, 5-1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8CZ12.512)
$1.63
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.6 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30053 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ12.512 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.