| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Length | 152.4 mm (6.000″) |
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/4" Diameter, 4-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ14.412)
$0.47
5/8" Diameter, 3-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ58.312)
$3.89
1/2″ Diameter, 6″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ12.6)
$1.84
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.7 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30097 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ12.6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.