| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Thickness | 11.09 mm (0.437″) |
| Material | Carbon Steel Type |
1/4″ Diameter x 20 TPI, 7/32″ Thickness, GR8 Hex Nut – Yellow Zinc (NH8CZ14)
$0.25
10mm Diameter, 8mm Thick, 17mm Wrench, Hi-Strength Hexagon Nut (NHM10.9C10)
$0.37
1/2″ Diameter x 13 TPI, 7/16″ Thickness, GR8 Hex Nut – Yellow Zinc (NH8CZ12)
$0.42
65 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.1 × 2.1 × 1 cm |
| Bin Location | A10021 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NH8CZ12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.