| Diameter | 13 mm (0.500″) |
|---|---|
| Drive Size | 7.9 mm (0.313″) |
| Length | 25.4 mm (1.000″) |
| Material | Stainless Steel |
Pan Head 1/2 x 5 NC Bolt (1/2X5NC)
$2.91
M3-0.5 x 10mm Length, Alloy Steel Flat Socket Cap Screw, Class 12.9 (86255)
$0.34
1/2″ Diameter x 1″ Long, 13 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC12.1)
$1.15
56 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 1.2 × 1.2 cm |
| Bin Location | 00058014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SFC12.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.