| Hose Length | 81.28 cm (32.00″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 1.27 cm (0.50″) |
| Thread Size | 0.95 cm (0.375″) |
| Working Pressure | 225 psi / 15.5 bar |
| Hose Material | Rubber Hose |
| Application | Truck and Trailer |
1/2″ Inner Diameter, 32″ Length, 225 PSI, Air Brake Hose Assembly (HAB-8-32C)
$19.60
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 71 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | MEZ |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses / Tubes |
| Part # | HAB-8-32C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.