| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.350 mm (0.25″) |
| Working Pressure | 750 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4" Male 45° SAE Flare x 1/4" Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-4B)
$6.53
5/8″ Male 45° SAE Flare x 1/2″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-10D)
$8.33
1/2″ Male 45° SAE Flare x 1/4″ Male NPT, 90-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (49-8B)
$3.52
28 in stock
Less than 28 items left!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.5 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00094052 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 49-8B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.