| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Male Pipe | 19.05 mm (0.75″) |
| Working Pressure | 750 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
3/8" Male 45° SAE Flare x 1/2" Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-6D)
$3.17
5/8″ Male 45° SAE Flare x 1/2″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-10D)
$8.33
1/2″ Male 45° SAE Flare x 3/4″ Male NPT, 90-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (49-8E)
$7.99
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.4 × 4 × 4 cm |
| Bin Location | 00094053 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 49-8E |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.