| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.525 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 750 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4" Male 45° SAE Flare x 1/4" Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-4B)
$6.53
5/8″ Male 45° SAE Flare x 1/2″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-10D)
$8.33
1/2″ Male 45° SAE Flare x 3/8″ Male NPT, 90-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (49-8C)
$4.25
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 1.9 × 1.9 cm |
| Bin Location | 00094052 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 49-8C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.